Medal Targów Smaki Regionów

Konkurs o Medal Targów Smaki Regionów to prestiżowe wyróżnienie przyznawane corocznie porducentom lokalnej i tradycyjnej żywności. Do konkursu w minionej edycji zgłosiło się 65 wystawców, prezentując produkty pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego.

Tak prezentuje się lista nagrodzonych produktów Medalem Smaki Regionów 2019

 

Jury pod przewodnictwem p. Jaroslawa Rzepy - wicemarszałka woj.zachodniopomorskiego w składzie:

  • Pan Marek Beer, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Przewodniczący Komisji ds. Żywności.
  • Pan Kazimierz Porębski, Z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.
  • Pan Bogdan Ciepielewski, Dyrektor Biura Związku Województw RP.
  • Pan Bronisław Wesołowski, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego.
  • Pani Alicja Bojarska, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
  • Pani Zofia Kochan, Dyrektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.
  • Pani Izabela Byszewska, Prezes Zarządu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.
  • Pan Katarzyna Zajączkowska, Główny Specjalista w Wydziale Oznaczeń Geograficznych Departamentu Rynków Rolnych MRiRW
  • Pan Dariusz Wawrzyniak, Dyrektor Grupy Porduktów MTP

na podstawie degustacji produktów oraz analizy nadesłanych zgłoszeń orzekła o przyznaniu następujących nagród:

1

Wielkopolskie

Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców W Strzałkowie

Jogurt Śmietankowy Wiejski

2

Opolskie

Leśniczówka Gościejowice Sp Zo.O.

Salami Z Dzika Pepperoni

3

Lubuskie

Salcum-Fixum

Pasztet Z Królika

4

Mazowieckie

Nalewki Staropolskie Karol Majewski I Współlnicy Sp. Z O.O.

Nalewka Staropolska Świeża Wiśnia

5

Wielkopolskie

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Września

Serek Śmietankowy Ręcznie Wyrabiany

6

Mazowieckie

Zielono Mi Agnieszka Jarośińska

Borówka Amerykańska Konfitura Z Kwiatem Bzu Czarnego

7

Podkarpackie

Bożena Wisła Gospodarstwo Agroturystyczne W Bukowcu

Ser Solony Biały Z Beczki

8

Pomorskie

Fungopol Sp. Z O.O. Sp. K.

Zupa Podgrzybkowa

9

Warmińsko-Mazurskie

Zakład Wędliniarski Flis-Pol Jaroslaw Flis

Wędzonka Miłomłyńska

10

Mazowieckie

Entero S.C.

Mazowieckie Powidła Śliwkowe

11

Wielkopolskie

Semco Sp Z O.O. Sp. K.

Oleje Smakowe Bio

12

Warmińsko-Mazurskie

Pasieka Ranczo W Kaczej Dolinie

Miód Wielokwiatowy

13

Warmińsko-Mazurskie

Grzegorz Jabłoński Pasieka Jabłońscy

Miód Leśny

14

Łódzkie

Wiatrowy Sad Grażyna Wiatr

Sok Jabłkowy Z Kałęczewa Z Sokiem Aloesowym Z Wysp Kanaryjskich Ekologiczny

15

Opolskie

Nalewki Kresowe.Pl Stanisław Smarduch

Duch Kniei

16

Warmińsko-Mazurskie

"Qraś" Wędliny Robert Kurko

Kiełbasa Wołowa Orzechowa

17

Zachodniopomorskie

Gospodarstwo Rolne "Malinowy Ogród"

Syrop "Malinowa Rozkosz"

18

Kujawsko-Pomorskie

Wytwórnia Musztardy Kcyńskiej

Musztarda Kcyńska Miodowa

19

Śląskie

Ogródek Dziadunia Czesław Ślusarczyk Sp. J.

Barszczyk Czerwony Dziadunia 370g

20

Dolnośląskie

Bielawska Wytwórnia Napojów Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Piwo Sowie Miodowe

Wyróżnienia:

1

MAZOWIECKIE

KRZYSZTOF KOWALSKI

SMALEC ZE ŚWINI ZŁOTNICKIEJ

2

POMORSKIE

ZEN - JEDZ ZDROWO

PASZTET Z KACZKI

3

POMORSKIE

EKOLOGICZNE GOSPODARSTWO PSZCZELARSKIE "EKO-BARĆ 1954"

MIÓD GRYCZANY Z BIERNATKI