en
pl

Pomorskie kusi atrakcjami

Poznaj walory województwa na targach Smaki Regionów.

Województwo pomorskie jest jednym z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski oraz Europy. Stolica Pomorza, Gdańsk, założony w 997 roku, jako rówieśnik założonego w 966 roku państwa polskiego, był morskim oknem na świat dla całej słowiańszczyzny, dzięki czemu uczestniczył w tworzeniu materialnego i kulturowego bogactwa Europy. Wspaniałości Gdańska i znaczeniu Pomorza towarzyszyły wstrząsające Polską, i całą Europą wydarzenia historyczne. Dziś Gdańsk i region pozostają spadkobiercą wielkich idei, które zmieniły na lepsze historię Europy. Rozwój, innowacyjność, najnowsze technologie i śmiałe inwestycje łączące Pomorskie ze światem, obok tradycyjnej gościnności, są znakiem, że region jest szeroko otwartym polskim oknem na świat. To też region wielokulturowy, przyjazny dla wszystkich – mieszkańców, turystów, przedsiębiorców.

Województwo pomorskie jest jednym z trzech województw w Polsce z dostępem do morza. Wyróżnia je najdłuższe w Europie drewniane molo (511,5 metra długości), Bazylika Mariacka – największa w Europie świątynia gotycka, i niepowtarzalny krajobraz subregionów: Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Ziemi Słupskiej łączący morze, jeziora, depresję i wzgórza morenowe. Oferują one  niezliczone możliwości wypoczynku każdemu, nawet najbardziej wymagającemu turyście.

Bogactwo pomorskiej przyrody oraz niezliczone atrakcje kulturalne i światowej klasy zabytki kuszą, by poznawać je w formie aktywnego wypoczynku. Z myślą o wszystkich miłośnikach dwóch kółek wyznaczono szlaki rowerowe o łącznej długości 3000 km. Trasy przebiegają w najbardziej malowniczych obszarach i miejscowościach. Kolejną propozycją dla aktywnych jest 30 spławnych szlaków kajakowych o łącznej długości 3000 kilometrów, poprowadzonych przez kilkaset malowniczych jezior i rzek. Walorem regionu jest również oferta skierowana do dzieci: liczne centra naukowe, parki przygody, ogrody botaniczne, skanseny oraz udogodnienia dla rodzin z dziećmi w obiektach hotelowych i gastronomicznych.

2018-07-25
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact