en
pl

Warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci na targach Smaki Regionów.

Warsztaty, animacje, zgadywanki i smaczne przygody czekać będą na najmłodszych na targach SMAKI REGIONÓW. Wszystko po to, by poprzez zabawę nauczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych oraz pokazać, jak różnorodna jest kuchnia polska.

Zabawa w piekarza

Wyjątkowym miejscem będzie MINIPIEKARNIA. Dzieci odkryją w niej sposoby wypieku tradycyjnymi metodami oraz zobaczą, jakie zboża wchodzą w skład naturalnego pieczywa.

Gospodarz minipiekarenki – Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP – jak zawsze zadba o to, aby maluchy wyszły z targów ze swoją ręcznie wyrobioną i upieczoną na targach bułeczką.

Polskie smaki, polskie owoce i warzywa

thumbnail_mk_smaki_regionow_2017_sobota_Z kolei Stowarzyszenie Polska Ekologia przygotowała na targach wyjątkowe miejsce, w którym królować będą polskie owoce  i warzywa. W polskich sadach uprawiane są m.in. jabłka, porzeczki, maliny, wiśnie, borówki, truskawki, agrest czy aronie. Równie kolorowy wybór mają do zaoferowania warzywa, które są tak samo zdrowe. To produkty pełne witamin, przeciwutleniaczy, błonnika i innych cennych składników.

O tym, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, dlaczego są tak wyjątkowe dowiedzą się dzieci, które odwiedzą strefę edukacyjno-promocyjnej Stowarzyszenia Polska-Ekologia na Międzynarodowych Targach Poznańskich (pawilon 3A, strefa 35). [przeczytaj więcej o warsztacie].

Zabawa na całego

Podczas targów tradycyjnie będzie funkcjonowała również strefa animacji, w której na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji takich jak owocowe malowanie twarzy, balonowe zoo, zabawy z chustą animacyjną, piramida żywieniowa na wesoło, quziy i konkursy z nagrodami.

logo_animacje-1.jpg

W sobotę i niedzielę wstęp na wydarzenie jest wolny, natomiast rejestracja na poniedziałkowe warsztaty dla grup przedszkolnych została zakończona.

2018-09-21